Przejdź do treści

Alfa

DZIŚ SKLEPY SĄ OTWARTE 10.00 - 21.00

PREZENTACJA TRADYCYJNYCH STOŁÓW WIGILIJNYCH

Już w najbliższą sobotę, 17 grudnia, w galerii Nowy Rynek odbędzie się prezentacja tradycyjnych stołów wigilijnych. Będzie to doskonała okazja, by poczuć niesamowity świąteczny klimat, poznać ludowe bożonarodzeniowe tradycje i zaczerpnąć inspiracji przed
dekorowaniem własnego stołu na Święta. Dodatkowo w galerii odbywa się Jarmark Świąteczny, na którym można znaleźć nie tylko ozdoby na stół, ale także inne dekoracje, regionalne produkty spożywcze, słodycze, rękodzieło i kreatywne pomysły na prezent.

Na tydzień przed Wigilią warto wybrać się do Nowego Rynku. 17 grudnia odbędzie się tu wyjątkowe wydarzenie, które pozwoli poczuć klimat nie tylko nadchodzących Świąt, ale także polskich ludowych tradycji i zwyczajów związanych z Bożym Narodzeniem.

Od godziny 12.00 do 16.00 na pasażu centrum można będzie oglądać prezentacje stołów wigilijnych. Pięknie udekorowane stoły, wedle ludowych zwyczajów będą z pewnością cenną lekcją o regionalnych tradycjach jak również doskonałym źródłem inspiracji do
przygotowania dekoracji na Święta we własnych domach. Podczas prezentacji odbędzie się również konkurs na „Najpiękniejszą ozdobę bożonarodzeniową”.

Wydarzenie organizowane jest wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego oraz organizacjami działającymi na rzecz rolnictwa, a jego głównym celem, jak podkreślają organizatorzy, jest kultywowanie tradycji i zwyczajów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia.

Jednocześnie, od 1 grudnia w Nowym Rynku odbywa się Jarmark Świąteczny, gdzie czeka wiele oryginalnych produktów na wigilijny stół i nie tylko. Na straganach można znaleźć m.in. dekoracje świąteczne, regionalną żywność, miody, syropy, słodkości, czy rękodzieło. Nie
brakuje również kreatywnych propozycji w sam raz na prezent jak np. ręcznie robione mydełka. Jarmark dostępny będzie dla gości galerii aż do Wigilii.

Przeczytaj też

Wszystkie aktualności