Przejdź do treści

Alfa

DZIŚ SKLEPY SĄ OTWARTE 10.00 - 21.00

Nowy Rynek rusza z „Najlepszą rozrywką na wakacje”!

Wystawa kultowych prac Banksy’ego , pokaz egzotycznych zwierząt, szaleństwo na gokartach, w sali zabaw, a może wizyta w Muzeum Motoryzacji? Galeria Nowy Rynek na wakacje przygotowała różnorodne atrakcje z myślą o dzieciach i dorosłych. Dodatkowo galeria uruchamia specjalną akcję rabatową dla miłośników górskich wycieczek.

Co robić w wakacje w Jeleniej Górze? Odwiedzić Nowy Rynek. Dla wszystkich mieszkańców, spędzających lato w mieście, a także turystów odwiedzających Dolny Śląsk, galeria przygotowała propozycję różnorodnych rozrywek, które będą okazją do wartościowego spędzenia czasu.

5 lipca w galerii wystartuje wyjątkowe artystyczne wydarzenie – wystawa „Banksy – sztuka wyjęta spod prawa”. Będzie to okazja, by zobaczyć kultowe rekonstrukcje prac jednego
z najpopularniejszych na świecie twórców street artu, takie jak m.im. „Dziewczynka z balonikiem”, „Pulp Fiction”, „Miotacz kwiatów” czy „Królowa małp”.

Banksy jest z pewnością jednym z najbardziej intrygujących współczesnych artystów, a jego prace wzbudzją emocje i nie pozostają obojętne. Wystawy z rekonstrukcjami jego prac, wędrują po całym świeci, za każdym razem przyciągając tłumy zainteresowanych. Tym razem po raz pierwszy będą mogli zobaczyć je mieszkańcy Śląska, właśnie w Nowym Rynku. Wystawa dodatkowo wzbogacona jest o efektowne instalacje przestrzenne i multimedia, jesteśmy przekonani, że dostarczy wszystkim niezapomnianych wrażeń” – mówi Dariusz Rudziński, p.o. dyrektora Nowego Rynku w Jeleniej Górze.

Na miłośników przyrody i egzotyki przez całe wakacje w galerii czeka wystawa ZOO TEAM, prezentującą zwierzęta zamieszkujące odległe kontynenty, a wśród nich m.in. węża boa, anakondę, pająki ptaszniki, egzotyczne żółwie i jaszczurki. Prawdziwą atrakcją dla odważnych jest możliwość potrzymania wybranych, niegroźnych gatunków zwierząt na własnym ręku. Wystawa ma walory edukacyjne i będzie doskonałym celem rodzinnej wycieczki.

Wszyscy, którzy szukają bardziej sportowej adrenaliny, mogą odwiedzić Crazy Carts i spróbować jazdy elektrycznymi gokartami w kontrolowanym poślizgu. Imponujący tor gokartowy o powierzchni 600 m2, jest pierwszym co do wielkości w Jeleniej Górze i drugim w Polsce. Atrakcja przeznaczona jest zarówno dla dorosłych, jak i dzieci, już od 4 roku życia. Wszystko odbywa się w bezpiecznych warunkach, pod okiem instruktora, który podpowiada, jak właściwie poprowadzić pojazd.

Jeśli o autach mowa, nie można zapominać o słynnym na cały region Muzeum Motoryzacji, mieszczącym się w Nowym Rynku. Podziwiać tu można prawdziwe motoryzacyjne perłki takie jak okazy aut z samych początków motryzacji, klasyki PRL-u czy też „auta marzeń”, m.in. Lamborghini Countch, Porse 911 oraz sportowe mercedesy.

Prawdziwym rajem dla dzieci będzie natomiast FunPark, czyli miejce zabaw, w którym najmłodsi mogą poszaleć w tzw. małpim gaju, poskakać na trampolinach, ale też wziąć udział w interesujących, tematycznych warsztatach oraz animacjach, przygotowanych przez obsługę FunParku.

Lato w mieście nie musi być nudne, a na pewno nie w Jelniej Górze i w Nowym Rynku. Zapraszamy młodszych i starszych, całe rodziny, grupy przyjaciół. Postaraliśmy się o to, by w jednym miejscu każdy miał możliwość znaleźć formę rozrywki odpowiednią dla siebie– zapewnia Dariusz Rudziński, p.o. dyrektora Nowego Rynku w Jeleniej Górze.

Galeria przygotowała również specjalną akcję, w ramach której wszyscy, którzy zakupią bilet na wyciąg krzesełkowy na Kopę, będą mogli skorzystać ze specjalnych zniżek na atrakcje Nowego Rynku:

– specjalną cenę 25 zł za bilet całodzienny do Fun Parku,

– zniżkę -20% na zakupy biletu na wystawę „Banksy – sztuka wyjęta spod prawa”,

– zniżkę 15% na zakup bietu w Muzeum Motoryzacji,

– specjalną cenę 25zł zamiast 34.99 zł w Crazy Carts

– dodatkową atrakcję głaskania zwierząt podczas wystawy ZOO Team – do Pakietu Beginner lub Standard dodana będzie możliwość bezpłatnego głaskania wybranego zwierzęcia z Pakietu Premium (np. kameleona, pytona tygrysiego itp.).

Aby otrzymać specjalną ofertę należy pokazać bilet z wyciągu na Kopę z grafiką Galerii przy wejściu na do danego punktu rozrywkowego.

Przeczytaj też

Wszystkie aktualności