Przejdź do treści

Alfa

DZIŚ SKLEPY SĄ OTWARTE 10.00 - 21.00

Kultowy Banksy zostaje w Jeleniej Górze!

Z przyjemnością informujemy, że ze względu na liczne prośby zwiedzających, wystawa „Banksy – sztuka wyjęta spod prawa” w galerii „Nowy Rynek” zostaje przedłużona aż do 10 września 2023 r.

Od momentu otwarcia wystawy 5 lipca w Galerii Nowy Rynek, rekonstrukcje najbardziej znanych i znaczących prac Króla street artu, nie przestają prowokować, inspirować i wyzwalać społecznej świadomości. Banksy, znany ze swojego ostrego komentarza społecznego i zdolności do dotykania palących kwestii naszych czasów, jest jednym z najważniejszych komentatorów społecznych epoki. Niektórzy uważają go za geniusza i bohatera, inni za wandala i oszusta. Jedno jest pewne: Banksy nie pozostawia nikogo obojętnym.

Czy to „Dziewczynka z balonikiem”, emanująca utraconą niewinnością i nadzieją, czy „Pulp Fiction”, w której Banksy z chirurgiczną precyzją odsłania absurd przemocy i konsumpcjonizmu, czy “Miotacz kwiatów”, przedstawiający pokojowy protest przeciwko wojnie, czy może „Królowa małp”, wyśmiewająca monarchię i kult osobowości – każde dzieło Banksy’ego to precyzyjny cios, który trafia prosto w najgłębsze zakamarki naszej świadomości. Ale to nie wszystko! Wystawa jest wzbogacona o fascynujące instalacje przestrzenne i multimedia.

To ostatnia szansa na podróż do fascynującego świata twórczości Banksy’ego!   Spójrz na świat oczami jednego z najważniejszych komentatorów społecznych naszych czasów. Bądź jak Banksy – bądź odważny, bądź inny, bądź gotowy na zmianę!

Jeśli jeszcze nie miałeś okazji odwiedzić tej wyjątkowej ekspozycji, zapraszamy do galerii „Nowy Rynek” pozom 1 (obok KiK), aż do 10 września, codziennie, również w niedziele niehandlowe, w godzinach od 10:00 do 20:00.

Przeczytaj też

Wszystkie aktualności