Przejdź do treści

Alfa

DZIŚ SKLEPY SĄ OTWARTE 10.00 - 21.00

Kultowy Banksy w Jeleniej Górze!

Czy jesteś gotowy na sztukę, która prowokuje, inspiruje i wyzwala społeczną świadomość? Zrzuć konwenanse i pozwól, aby niepowtarzalne dzieła jednego z najbardziej nieuchwytnych i kontrowersyjnych artystów naszych czasów zawładnęły Twoim sercem.

Zapraszamy do galerii „Nowy Rynek” w Jeleniej Górze, gdzie od 5 lipca do 26 sierpnia 2023 r. odbędzie się zapierająca dech w piersiach wystawa „Banksy – sztuka wyjęta spod prawa”. Przygotuj się na spotkanie z rekonstrukcjami najbardziej znanych i znaczących prac tego brytyjskiego geniusza.

„Banksy – sztuka wyjęta spod prawa”, galeria „NOWY RYNEK”, 5 lipiec – 26  sierpień, czynne codziennie (również w niedziele niehandlowe) od 10.00 d0 20.00.

Czy to „Dziewczynka z balonikiem”, emanująca utraconą niewinnością i nadzieją, czy „Pulp Fiction”, w której Banksy z chirurgiczną precyzją odsłania absurd przemocy i konsumpcjonizmu, czy “Miotacz kwiatów”, przedstawiający pokojowy protest przeciwko wojnie, czy może „Królowa małp”, wyśmiewająca monarchię i kult osobowości – każde dzieło Banksy’ego to precyzyjny cios, który trafia prosto w najgłębsze zakamarki naszej świadomości. Ale to nie wszystko! Wystawa jest wzbogacona o fascynujące instalacje przestrzenne i multimedia.

Banksy to nie tylko artysta, ale także aktywista i komentator społeczny. Jego prace dotykają palących tematów naszych czasów – nierówności społecznej, kryzysu migracyjnego, konfliktu izraelsko-palestyńskiego czy pandemii koronawirusa. Niektórzy uważają go za geniusza i bohatera, inni za wandala i oszusta. Jedno jest pewne: Banksy nie pozostawia nikogo obojętnym.

Zapraszamy na wystawę, która nie tylko zaskoczy Cię swoją wyjątkową estetyką, ale także zapali w Tobie iskrę chęci zmiany na lepsze. Banksy pokazuje nam, że sztuka
może być potężnym narzędziem, a każdy z nas ma wpływ i siłę do zmieniania świata na lepsze. Nie bądź obojętny na to, co dzieje się dookoła Ciebie, poczuj siłę, jaką niesie ze sobą twórczość Banksy’ego, która przekracza konwenanse, zrywa z utartymi schematami i wytycza własne, niepowtarzalne ścieżki.

Zapraszamy Cię na tę niezapomnianą podróż, która nie tylko rozpali Twoją wyobraźnię, ale także pomoże Ci spojrzeć na świat oczami jednego z najważniejszych komentatorów społecznych naszych czasów. Bądź jak Banksy – bądź odważny, bądź inny, bądź gotowy na zmianę!

 

 

 

Przeczytaj też

Wszystkie aktualności