Przejdź do treści

Alfa

DZIŚ SKLEPY SĄ OTWARTE 10.00 - 21.00

„Historia kołem się toczy” – ekspozycja już gotowa!

Perełki motoryzacji, które możesz zobaczyć na żywo!

Z wielką przyjemnością informujemy, że Królewskie Towarzystwo Automobilowe Jelenia Góra zakończyło staranne przygotowania ekspozycji „Historia kołem się toczy”. Wystawa ta powstała z udziałem galerii Nowy Rynek oraz pod patronatem honorowym Prezydenta Jeleniej Góry Jerzego Łużniaka. Już od piątku 22.10 niezwykła kolekcja unikatowych na skalę światową aut będzie na Was czekać w Nowym Rynku.

To jednak nie koniec niespodzianek! Przez cały tydzień, aż do 29.10 możecie obejrzeć tę wystawę ZA DARMO z przewodnikiem który pokaże kultowego Forda T, Fiata 518, który należał do admirała Józefa Unruga czy wielkie amerykańskie krążowniki!

„Niepowtarzalną częścią stworzonego muzeum jest wystawa samochodów… prosto ze stodoły! W stertach siana zobaczymy auta, narzędzia  i pamiątki  dokumentujące 100 lat motoryzacji. Wiele pojazdów jest z naszego rejonu. Zostały one uratowane przez właścicieli przed złomowaniem” – mówi Ryszard Piotrowski, prezes Królewskiego Towarzystwa Automobilowego.

Miłośnicy szybkich aut również będą zachwyceni, na wystawie będzie dostępna Toyota Celica GT4 oraz rajdowe maluchy. Wystawa „Historia kołem się toczy” jest dostępna do marca 2023 roku w godzinach pracy galerii (10:00 – 18:00) i mieści się na poziomie +2. Dodatkowe zwiedzanie pozostałych eksponatów oraz sali pamiątek możliwe będzie wyłącznie z przewodnikiem.

Przeczytaj też

Wszystkie aktualności