Przejdź do treści

Alfa

DZIŚ SKLEPY SĄ OTWARTE 10.00 - 21.00

SUPERCAR MOUNTAIN CHALLENGE 26-27 MAJA, GODZ. 9:00-17:00!

Ostatni majowy weekend już po raz drugi zamieni malowniczy odcinek drogi między Michałowicami a Piechowicami w prawdziwe motoryzacyjne święto.

Już 27 maja 2023 r. kibiców sportów motorowych czekają prawdziwe emocje. Podobnie jak w roku ubiegłym na trasie liczącej około 3,5 kilometra zobaczyć będzie można legendarne super samochody takich marek jak Ferrari czy Lamborghini. Kierowców czeka wymagający, kręty podjazd z przejazdem pod zabytkowym kamiennym mostem.

Dzień wcześniej, czyli w piątek, na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze odbędzie się Start Honorowy. Od godziny 15.00 będzie można podziwiać klasyczne modele Ferrari, Lamborghini czy Mercedesa GTR. Natomiast od godziny 13.00 w Muzeum Motoryzacji Jelenia Góra przy ul. Podwale 25 działać będzie Biuro Rajdu, w którym uczestnicy będą odbierać pakiety startowe. Wtedy będzie też można obejrzeć większość startujących pojazdów.

„Cieszymy się, że nasza sportowa inicjatywa została tak dobrze przyjęta przez kibiców i uczestników. W tym roku ponownie będzie można śledzić zmagania Ferrari 335, 360 czy 348 GTB. Rywalizację podkręci zaś Lancia Delta HF Integrale grupy A, która wygrywała wyścigi górskie w Niemczech” – mówi Ryszard Piotrowski, organizator i Główny Dyrektor Supercar Mountain Challenge. Ponieważ to druga edycja liczymy na kolejne rekordy!

„Chociaż głównymi bohaterami tego dnia są super cary, zaplanowane zostały też atrakcje rajdowe. „Na trasie zobaczymy m.in. fenomenalnego Aleksandra Pelikańskiego, czyli Młodego Pelikana – ośmioletniego chłopaka, który ściga się w profesjonalnych rajdach” – mówi Paweł Chudziński, odpowiedzialny za część rajdową rywalizacji. „Kibice będą mieli też okazję przejechać się prawdziwym rajdowym samochodem w ramach licytacji, z której cały dochód przeznaczony zostanie na cel charytatywny – Organizację na rzecz ochrony zwierząt Pomagamy bo kochamy” – dodaje.

Licytacja trwa do środy 24 maja pod adresem:
https://www.facebook.com/photo/?fbid=634775778692076&set=pcb.634775902025397

„Będzie na pewno głośno, będzie czuć zapach spalonych opon i benzyny. Chcemy, aby kibice byli częścią tej imprezy, jednak aby tak się stało, prosimy o stosowanie się do poleceń sędziów i służb porządkowych” – dodaje Wojciech Szczodrowski, Główny Sędzia zawodów.

Patronat Honorowy na Supercar Mountain Challenge objął Jerzy Łużniak – prezydent miasta Jelenia Góra oraz Jacek Kubielski – burmistrz miasta Piechowice.

 

Organizatorem wydarzenia jest Królewskie Towarzystwo Automobilowe oraz Muzeum Motoryzacji Jelenia Góra, a wsparcie zapewnili: Autoparts, Gulf, GTechniq, Nava Group, Yolyn, Millers Oil, ADBL oraz Ekskluzywna Kosmetyka Samochodowa Jarosław Rzadkosz.

 

W związku z zamknięciem trasy w dniu 27 maja 2023 w godzinach 8.00-17.00 mieszkańców i turystów czekają utrudnienia na odcinku Michałowice pętla – Piechowice pętla. Z powodu braku możliwości przejazdu zalecamy objazd przez Sobieszów. Zostaną również skrócone trasy linii autobusowych nr 9 (ostatni przystanek: skrzyżowanie ul. 1 Maja z ul. Kolejową w Piechowicach) i 15 (ostatni przystanek – skrzyżowanie ul. Kolonijna z Sudecką obok kasztanowca). Za utrudnienia przepraszamy!

 

 

 

 

Przeczytaj też

Wszystkie aktualności