Przejdź do treści

Alfa

DZIŚ SKLEPY SĄ OTWARTE 10.00 - 21.00

Największy jarmark wielkanocny w Nowym Rynku

Po raz pierwszy doroczna Prezentacja Tradycyjnych Stołów Wielkanocnych, Palm i Pisanek organizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego odbędzie się w Jeleniej Górze. Na miejsce spotkania został wybrany Nowy Rynek. W centrum zaplanowano także wiele dodatkowych wiosennych atrakcji.

Lukrowane baby i mazurki, przepyszny żurek z białą kiełbasą, soczyste mięsiwa, faszerowane jaja i jeszcze wiele innych wielkanocnych potraw pojawi się w 9 kwietnia na 30 pokazowych stołach wielkanocnych przygotowanych przez dolnośląskie Koła Gospodyń Wiejskich. Będzie to niepowtarzalna okazja, aby skosztować tych pyszności, dokonać zakupu, a także spotkać się z ich twórczyniami, które tego dnia wystąpią w tradycyjnych ludowych strojach. Temu niezwykle barwnemu i widowiskowemu spotkaniu towarzyszyć będą występy zespołów regionalnych oraz kiermasz rękodzieła charakterystycznego dla Dolnego Śląska.

Kolorowe pisanki, baranki i świąteczne specjały będzie też można zakupić podczas Wielkanocnego Kiermaszu Świątecznego, który zaplanowano w Nowym Rynku w dniach 7-16 kwietnia. Znajdą się na nim dania i produkty na wielkanocny stół, a także wiele dodatków do dekoracji domu oraz świątecznych propozycji prezentowych.  

Nowy Rynek przygotował także dla swoich klientów wyjątkowe upominki. Wystarczy w dniach 9-10 kwietnia zrobić zakupy za min. 150 złotych i okazać paragon, aby zdobyć doniczkę z wiosennymi kwiatami. Staną się z pewnością prawdziwą ozdobą każdego wielkanocnego stołu i stworzą w mieszkaniu pogodną, świąteczną atmosferę.

W radosnej atmosferze przebiegać też będą tak lubiane przez dzieci warsztaty kulinarne (14 kwietnia). Tym razem Fun Park oraz Pączko Lodek zapraszają na wspólne pieczenie babek wielkanocnych. Nie zabraknie również gier i zabaw z uroczym Rynusiem. Warto sobie wcześniej zarezerwować miejsce!

Więcej informacji na temat przedświątecznych atrakcji organizowanych w Nowym Rynku można znaleźć na stronie www.nowy-rynek.com oraz w mediach społecznościowych centrum.

Przeczytaj też

Wszystkie aktualności