Przejdź do treści

Alfa

DZIŚ SKLEPY SĄ OTWARTE 10.00 - 21.00

LOKAL 1075 – otwieramy nowe kulturalne miejsce dla młodzieży!

Wspólnie z inicjatywą Otwarta Papiernia, otwieramy nowe, kulturalne miejsce dla młodzieży „LOKAL 1075”To zupełnie wyjątkowe miejsce na mapie Nowego Rynku oraz całej Jeleniej Góry.
 
LOKAL 1075 to przestrzeń przygotowana do różnorodnych prezentacji artystycznych, koncentrujących uwagę na tematyce bliskiej młodym ludziom.
 
W ramach projektu zorganizujemy cykl inspirujących aktywności. Na uczestników czekają m.in. warsztaty teatralne, performance, scenograficzne, filmowe, rejestracji audio, montażu, a także aktywności poruszające ważną tematykę zdrowia psychicznego.
 
Celem projektu LOKAL 1075 jest poszerzenie oferty kulturalnej kierowanej do młodzieży z Jeleniej Góry. Projekt jest kompleksowy, stanowi integralny program edukacji poprzez kulturę i sztukę. Jego współorganizatorem jest z Urząd Miasta Jeleniej Góry. 
 
LOKAL 1075 będzie miejscem, w którym odnajdą się wszyscy, kochający sztukę, a także tacy, którzy poszukują sposobów na twórcze i kreatywne spędzanie czasu, poprzez rozwijanie swoich artystycznych pasji.
 
Wielkie otwarcie odbędzie się już w sobotę 25 maja o godz. 19:00. Zainaugurujemy je wyjątkowym spektaklem „Arytmia Rozszerzenie” w reżyserii Małgorzaty Osiej i Macieja Pierzchały. 
 
Spektakl porusza temat uważności i troski, odwołując się do symbolu serca. W trakcie wydarzenia uczestnicy będą mieli możliwość oddania zapisu dźwięku bicia swojego serca, stając się tym samy zarówno częścią spektaklu, jak budowanej przez LOKAL 1075 – Jeleniogórskiej Audioteki Serc. 
 
Zapraszamy 25.05, o godz. 19:00. Na wydarzenie zapraszamy osoby od 15 roku życia. Wstęp jest bezpłatny.
Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie Autorów Filmowych.  Wydarzenie współfinansowane ze środków Urzędu Miasta Jeleniej Góry.

Przeczytaj też

Wszystkie aktualności