Przejdź do treści

Alfa

DZIŚ SKLEPY SĄ OTWARTE 10.00 - 21.00

2.07, godz. 17:00 SPOTKANIE AUTORSKIE Z OLAFEM POPKIEWICZEM!

Poszukiwacze skarbów, poszukiwacze historii i tajemnic! Mamy dla Was pełne przygód spotkanie autorskie z Olafem Popkiewiczem, które odbędzie się już we wtorek, 2 lipca, o godz. 17.00! 
 
Olaf Popkiewicz to ceniony archeolog, dziennikarz i prowadzący program „Poszukiwacze historii”! Specjalizuje się w archeologii zbrodni i pól bitewnych oraz archeologii podwodnej. Jest biegłym z ramienia Instytutu Pamięci Narodowej, posiadającym uprawnienia nurkowe i saperskie.

Podczas swojej kariery przeprowadzał ekshumacje na zlecenie Rady Pamięci Walk i Męczeństwa, między innymi w Kobryniu i Bykowni. Jest również odkrywcą reliktu późnośredniowiecznego młyna, jedynego zachowanego na świecie w takim stanie. Swoją wiedzą i pasją dzieli się regularnie na łamach artykułów, w podcastach oraz w popularnym programie „Poszukiwacze historii” na Polsat Play.

 
Wydana przez niego w czerwcu tego roku książka pt. „Z wykrywaczem przez Polskę. Zabór pruski” jest relacją z jego podróży po ziemiach dawnego zaboru pruskiego, w poszukiwaniu skarbów historii. „Kilkadziesiąt tysięcy godzin z wykrywaczem w dłoni przekuło się w fascynujący materiał dokumentujący znaleziska, opatrzony mnóstwem zdjęć z miejsc akcji” – tak opisuje książkę wydawca. Podczas spotkania autor opowie nam m.in. o swojej najnowszej książce.
 
To spotkanie, będzie wyjątkową okazją do poznania fascynujących historii i odkryć archeologicznych, a także do bezpośredniej rozmowy z jednym z najbardziej znanych polskich archeologów.
Serdecznie zapraszamy! Wstęp jest bezpłatny.

Przeczytaj też

Wszystkie aktualności