x

 

Potrafię pomóc czyli Centrum Twórczości Dziecka

28.02.18

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu warsztatów dla dzieci. Już w najbliższą sobotę, 3 marca, w godzinach od 12.00 do 14.00, odbędzie się spotkanie organizowane w ramach projektu Centrum Twórczości Dziecka. W planach nauka udzielania pierwszej pomocy oraz przede wszystkim dobra, kreatywna zabawa. Prowadzenie – Rynuś i przyjaciele.

 

Rynuś – dobrze znana dzieciom maskotka Nowego Rynku tym razem zaprosi do pomocy swoich nowych znajomych – ratowników medycznych. To właśnie oni poprowadzą najbliższe, sobotnie spotkanie organizowane w ramach cyklu pt. Centrum Twórczości Dziecka. W godzinach od 12.00 do 14.00, na 1. piętrze galerii Nowy Rynek, wszystkie zainteresowane dzieci będą mogły wziąć udział w kreatywnych zabawach i konkursach. Tematem przewodnim warsztatów będzie pierwsza pomoc przedmedyczna.

 

W trakcie pierwszych warsztatów, maluchy będą miały okazję wziąć udział w zajęciach z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Będzie to połączenie zabawy z przekazywaniem wiedzy, która może przynieść nieoceniony efekt - ratowania życia. Dzieci uczestniczące w zajęciach będą miały możliwość przeprowadzić symulowaną rozmowę z numerem alarmowym 112 czy też nauczyć się rozpoznawać sytuacje zagrożenia. Poznają też podstawy zasad reanimacji.

 

Zajęcia poprowadzi instruktorka pierwszej pomocy przy pomocy animatorów.

 

W drugiej części zajęć przeprowadzony zostanie konkurs plastyczny "Ratuję życie".

 

Na wszystkich uczestników czekać będą atrakcyjne nagrody w postaci materiałów plastycznych i słodyczy.

 

Ze wszystkich atrakcji będzie można skorzystać całkowicie za darmo.